Schronisko w Wytrzyszczonej - 2 m K.Bs-02.218 - autor Michał Rachwaniec

 

 

Położenie: w skałkach stokilkadziesiąt metrów na SE poniżej wierzchołka Wytrzyszczonej.

 

 

Dojście: Doliną Twardorzeczki 10 minut do miejsca gdzie w lewo, przy murku od drogi asfaltowej odchodzi szeroka droga z widocznym drewnianym mostem. Jest to na wysokości skałki dobrze widocznej z doliny. Ową drogą w górę (po 10 minutach z lewej mijamy skały z Schroniskami nad Twardorzeczką a na początku i na stromym odcinku droga wybrukowana jest kamieniami) wysoko do rozszerzenia drogi z amboną strzelniczą.

 

Dalej można na zalesiony szczyt albo lepiej dalej chwilę tą samą drogą przez las świerkowy (droga ta prowadzi grzbietem prosto na mur skalny) i przy jego krawędzi gdzie zaczyna się młodnik brzozowy w prawo w górę słabo widoczną z drogi ścieżką stokilkadziesiąt m i następnie trawers w lewo. Skałki ze zbocza widać z odległości kilkudziesięciu metrów.

 

 

Można też dojść trawersem grzbietu 851 opadającego z Wytrzyszczonej: Od przystanku w Twardorzeczce przed Dol. Twardorzeczki (koło sklepu) na S drogą asfaltową a następnie polną (od zakrętu asfaltowej) w kierunku przełęczy z pozbawionym lasu niewysokim widokowym wzniesieniem po lewej. Od przełęczy (od S strony asfalt) w prawo w las i drogą najpierw trawers N zbocza do wsi po S stronie a z wsi prosto do ww drogi prowadzącej grzbietem. Skałki są wyżej widoczne z drogi.